Nowy Szpital w Świebodzinie

Oddział neurologii z pododdziałem udarowym

Lokalizacja:

Świebodzin, ul. Młyńska 6

Numery telefonów:

• Ordynator - 68 456 40 54
  • Dyżurka lekarska - 68 456 40 56
Ordynator: dr n. med. Jan Paweł Mejnartowicz, specjalista neurologii, wojewódzki konsultant ds. neurologii
Pielęgniarka Oddziałowa - Katarzyna Kantczak

Zakres leczenia:

Oddział liczy 28 łóżek, w tym łóżka neurologiczne, wczesnej rehabilitacji poudarowej i 5 stanowisk intensywnej nadzoru neurologicznego .

Na Oddziale Neurologii z Pododdziałem Udarowym diagnozowani i leczeni są pacjenci z chorobami obwodowego i centralnego układu nerwowego między innymi z:

• z niedokrwiennymi i krwotocznymi udarami mózgu. W przypadku chorych z niedokrwiennym udarem mózgu wykonujemy leczenie trombolityczne. Tromboliza jest jedną z najnowocześniejszych terapii farmakologicznych, która znacząco obniża śmiertelność i niesprawność chorych spowodowaną udarem
  • chorobami zapalnymi ośrodkowego układu nerwowego,
  • padaczką i stanami padaczkowymi,
  • z bólami i zawrotami głowy
  • chorobami demielinizacyjnymi (m. in. stwardnieniem rozsianym),
  • chorobami zwyrodnieniowymi ośrodkowego układu nerwowego, w tym m. in. chorobami i zespołami parkinsonowskimi, zespołami otępiennymi,
  • guzami mózgu,
  • zespołami bólowymi kręgosłupa

Pacjenci mają zapewnioną profesjonalną opiekę lekarską, pielęgniarką, logopedyczną, psychologiczną i rehabilitacyjną.

Oddział wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt, min. w kardiomonitory umożliwiające monitorowanie funkcji życiowych, aparaty do badań USG, aparat EEG , Holter EKG i Holter RR oraz aparat EMG. Szpital zapewnia także całodobową dostępność do diagnostyki laboratoryjnej oraz tomografii komputerowej.

Zasady pracy oddziału:

Godziny obchodu lekarskiego: 8:00-10:00
Godziny wydawania wypisów: 12:00-14:00
Odwiedziny chorych: 11:00 – 20:00.
Inne godziny godziny  odwiedzin mogą być ustalone indywidualnie z personelem pielęgniarskim, zwłaszcza w przypadkach nagłych.  W szczególności nie należny odwiedzać chorych, jeśli u osoby odwiedzającej występują objawy zapalnia górnych dróg oddechowych (katar, kaszel) lub inne choroby zakaźne.
Na sali intensywnego nadzoru odwiedziny są ograniczone do 1 osoby odwiedzającej  z uwagi na ciężki stan pacjentów leczonych w tej sali.

Pełny regulamin dostępny jest na oddziale.

Informacji o stanie zdrowia pacjenta udziela lekarz prowadzący pacjenta. Nie udzielamy telefonicznej informacji o stanie zdrowia pacjenta.