Projekty UE

Nowy SOR już gotowy

Zakończyła się budowa nowego budynku szpitalnego oddziału ratunkowego przy Nowym Szpitalu w Olkuszu. Projekt został sfinansowany z funduszy europejskich.

Oddział został zbudowany na wolnej działce na terenie szpitala po byłym tzw. przygodnym lądowisku dla helikopterów. W oddziale powstał obszar segregacji medycznej, rejestracji i przyjęć, obszar resuscytacyjno-zabiegowy; wstępnej intensywnej terapii; terapii natychmiastowej; obserwacji i konsultacyjny.

Oddział zostanie wyposażony w nowoczesny sprzęt do ratowania życia i zdrowia pacjentów. m.in.: aparaty do znieczulania, przenośny aparat RTG i USG, defibrylatory z teletransmisją, kardiomonitory, respiratory, analizator parametrów krytycznych, aparaty EKG czy urządzenie do masażu serca.

Warto zaznaczyć, że szpital w Olkuszu od 2015 r. dysponuje nowoczesnym lądowiskiem dla śmigłowców, które umożliwia szybki transport pacjentów do i ze szpitala.

Koszt całego projektu wyniósł 6 221 215,03 zł, z czego 4 832 791,83 to dofinansowanie a 1 388 423,20 zł to wkład własny. Kwota przyznanego dofinansowania to 5 788 926 zł.