Nowy Szpital w Nakle i Szubinie

Nowe aparaty USG w Nakle i Szubinie 2018-09-14

Nowy Szpital w Nakle i Szubinie zakupił dwa nowoczesne aparaty USG, aby skuteczniej diagnozować pacjentów. Jeden trafił do Nakła, a drugi będzie służył pacjentkom oddziału ginekologiczno-położniczego w Szubinie.

Nowy aparat USG został zakupiony do działającej przy szpitalu w Nakle pracowni diagnostyki obrazowej. Wykorzystywany jest do diagnozowania pacjentów z oddziałów szpitalnych oraz pacjentów kierowanych na badania przez lekarzy rodzinnych i specjalistów z innych placówek. Aparat jest wyposażony w cztery nowoczesne końcówki tzw. głowice, które umożliwiają wykonywanie różnego rodzaju badań m. in.  echa serca czy badania naczyń krwionośnych (Doppler). Nowe USG doskonale sprawdza się w diagnozowaniu stawów, jamy brzusznej i przeprowadzaniu diagnostyki ginekologicznej.

Drugi aparat USG trafi we wrześniu do oddziału ginekologiczno-położniczego w Szubinie. Nowe urządzenia jest przenośne, dzięki czemu lekarz będzie mógł przeprowadzić badanie poza gabinetem, np. na sali chorych, izbie przyjęć, gabinecie zabiegowym.

Oba urządzenia są nowe i dzięki wysokiej rozdzielczości obrazu pozwalają na wykrywanie nawet drobnych nieprawidłowości i zmian patologicznych.