GNS w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Szpitali Prywatnych 2013-01-21

Grupa Nowy Szpital została członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych. Organizacja zrzesza ponad 100 szpitali w całym kraju i wspiera zmiany w organizacji ochrony zdrowia w Polsce.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Niepublicznych powstało w 2002 roku w Gdyni. Jego członkowie Stowarzyszenia postawili wspólnie chcą wspierać zmiany w organizacji służby zdrowia w Polsce zmierzające do: poprawy systemu opieki nad pacjentami, podnoszenia jakości świadczonych usług, równouprawnienia sektora publicznego i prywatnego.

Celem Stowarzyszenia jest również inicjowanie i wspieranie rozwoju sektora niepublicznych szpitali w Polsce. Stowarzyszenie jest członkiem Europejskiej Unii Szpitali Prywatnych.