Nowi specjaliści, nowe usługi 2013-09-19

Nowy Szpital Powiatu Krośnieńskiego rozwija się i planuje zakontraktowanie nowych zakresów świadczeń medycznych. Udało się zatrudnić nowych specjalistów i uruchomić usługi, które wcześniej w Krośnie były niedostępne.

W oddziale położniczo-ginekologicznym zatrudniono na stałe dwóch lekarzy specjalistów z zakresu położnictwa i ginekologii oraz lekarza specjalistę przy udziale którego m.in. wykonywane są zabiegi operacyjne nowoczesną metodą laparoskopową , która jest mniej inwazyjna dla pacjentek, skraca czas pobytu w oddziale i jest bardziej bezpieczna.

W sierpniu rozpoczęła działalność Szkoła Rodzenia, która zlokalizowana jest w budynku szpitala w Krośnie. Udział w zajęciach jest bezpłatny a prowadzi je z wielkim zaangażowaniem położna o doskonałych kwalifikacjach. Efekty zmian już widać, ponieważ w lipcu na oddziale położniczo-ginekologiczno-neonatologicznym, przyszło na świat aż 39 noworodków. - Do szkoły rodzenia zapraszamy zarówno przyszłe mamy, jak i przyszłych ojców. Staramy się zapewnić naszym pacjentkom bezpieczeństwo, ciepłą i życzliwą atmosferę. We wrześniu mamy zamiar także otworzyć Szkołę Rodzenia w Pawilonie „A” budynku Szpitala w Gubinie przy ul. Śląskiej 35 – zapowiada Wiesława Cieplicka, prezes zarządu Nowego Szpitala Powiatu Krośnieńskiego.
Zmiany nastąpiły również na oddziale chirurgicznym. Dzięki zatrudnieniu nowych lekarzy ortopedów wykonuje się  tam obecnie specjalistyczne zabiegi ortopedyczne, które jeszcze nie tak dawno w szpitalu w Krośnie były one niemożliwe do zrealizowania. Od połowy września w oddziale zatrudniony będzie kolejny lekarz specjalista chirurg, który wykonywał będzie zabiegi operacyjne także nowoczesną metodą laparoskopową.
Ordynatorem oddziału wewnętrznego od niedawna jest lekarz specjalista z zakresu interny i kardiologii, dzięki czemu poszerzyły się możliwości prowadzenia diagnostyki kardiologicznej. Planowane zwiększenie zatrudnienia lekarzy na tym oddziale, powinno również poprawić jakość opieki nad pacjentem.

Przed lecznicą kontraktowanie świadczeń medycznych z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2014 rok i lata następne. Aby poszerzyć zakres świadczonych usług, szpital przygotowuje się do uruchomienia w Krośnie nowoczesnej pracowni endoskopii, która wykonywała będzie bezpłatnie badania gastroskopii i kolonoskopii dla pacjentów w ramach zawartej umowy z NFZ. Badania te wykonywane będą  dla pacjentów z chorobami układu pokarmowego przy wykorzystaniu najnowszej generacji  sprzętu, tj. wideokolonoskopu i  wideo gastroskopu. Obecnie pacjenci na takie badania zmuszeni są jeździć do sąsiednich szpitali, co wiąże się z dodatkowo poświęconym  czasem i kosztami dojazdu. W pracowni zatrudniony będzie personel medyczny o wysokich kwalifikacjach wymaganych przez płatnika, dostępny w godzinach przed i popołudniowych.

Ze względu na coraz większą liczbę zgłaszających się pacjentów z zaburzeniami funkcji hormonów. Planowane jest także uruchomienie w szpitalu w Krośnie poradni endokrynologicznej, która w ramach kontraktu z NFZ  będzie udzielała porad mieszkańcom powiatu.
Dalszy rozwój szpitala związany jest także z utworzeniem rehabilitacji w Gubinie w celu poprawy dostępności mieszkańców do tego rodzaju świadczeń. - Mamy na uwadze także utworzenie poradni rehabilitacyjnej, ponieważ pacjentów z problemami  ze strony narządu ruchu jest coraz więcej – mówi Wiesława Cieplicka.