Nowe poradnie w lubuskich szpitalach GNS 2019-06-27

Nowe Szpitale w Świebodzinie i Kostrzynie rozwijają ofertę z zakresu opieki psychiatrycznej. Placówki wygrały konkursy ogłoszone przez NFZ na prowadzenie poradni z tego zakresu.

Od 1 lipca w szpitalu w Kostrzynie w ramach kontraktu z NFZ dostępna będzie poradnia zdrowia psychicznego. Poradnia przeznaczona jest dla osób dorosłych. Pacjenci mogą liczyć na porady lekarskie, pomoc psychologa i psychoterapeuty. Do lekarza psychiatry nie jest wymagane skierowanie. W czasie pierwszej wizyty lekarz przeprowadzi wywiad, ocenę stanu psychicznego, skieruje na badania psychologiczne lub diagnostyczne. Na podstawie zebranych informacji specjalista określi rozpoznanie i plan terapeutyczny a podczas kolejnych wizyt kontrolnych oceni postępy leczenia. W określonych przypadkach pacjenci mogą otrzymać skierowanie na psychoterapię, która będzie prowadzona w ramach poradni.

Również z początkiem lipca w Świebodzinie rozpocznie działalność poradnia leczenia uzależnienia od alkoholu. Oferta poradni zawiera porady diagnostyczne, terapeutyczne i kontrolne, konsultacje z lekarzem psychiatrą oraz psychoterapię indywidualną i psychoedukację. Do poradni można zgłosić się bez skierowania.

Obie podpisane z NFZ umowy obowiązują do 2024 r.