Nowe Szpitale w kujawsko-pomorskim otrzymały dotacje na rozwój 2018-03-01

Szpitale w Świeciu, Wąbrzeźnie oraz Nakle i Szubinie znalazły się na liście szpitali powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim, które otrzymały wsparcie na inwestycje z regionalnego programu operacyjnego.  Łącznie szpitalom przyznano 3 172 134 zł dotacji. Środki zostaną przeznaczone na inwestycje modernizacyjne oraz zakupy sprzętu medycznego do leczenia i diagnozowania pacjentów.

Szpital w Wąbrzeźnie otrzyma 962 275,15 zł dotacji, z której sfinansowany zostanie, m.in. remont oddziału wewnętrznego oraz nowy sprzęt do poradni specjalistycznych oraz na oddziały szpitalne. Na oddziale wewnętrznym zmodernizowane zostaną sale chorych. Dwie sale zostaną przystosowane do opieki nad pacjentami wymagającymi intensywnego nadzoru medycznego. Oddział zyska również nowoczesną instalację gazów medycznych. Wymienione zostanie również wyposażenie sal – łóżka i stoliki przyłóżkowe dla pacjentów.  Istotną część projektu stanowi zakup sprzętu medycznego. Zmodernizowane zostaną również pomieszczenia poradni chirurgiczno-ortopedycznej – gabinet lekarski, gabinet zabiegowy oraz toaleta dla pacjentów. Zgodnie z projektem część za część dotacji szpital kupi sprzęt medyczny do poradni specjalistycznych i oddziałów chirurgicznego i ginekologicznego, np. kabinę ciszy do badania słuchu. Zakończenie  inwestycji zaplanowane jest na październik 2019 r. a łączna wartość inwestycji planowanych w wąbrzeskim szpitalu wynosi 1 666 299 zł.

Nowy Szpital w Nakle i Szubinie otrzyma 1 043 700,00 dotacji. Znaczna część środków zostanie przeznaczona na wymianę i zakup nowego sprzętu medycznego. Na potrzeby bloku operacyjnego w Szubinie i Nakle szpital kupi zestaw laparoskopowy, zestaw artroskopowy, wiertarkę ortopedyczną, aparat do znieczuleń,  stół operacyjny, kardiomonitory, defibrylator ze stymulacją przezskórną.

Również Nowy Szpital w Świeciu znalazł się wśród placówek, które otrzymają dotację na inwestycje.  Z przyznanej kwoty, która wynosi 1 166 159 zł znaczna część zostanie przeznaczona na remont oddziału ginekologiczno-położniczego. Na oddziale zostaną zmodernizowane sale dla pacjentek i sala do cięć cesarskich. Powstanie więcej łazienek dla pacjentek a te istniejące zostaną wyremontowane.

Łączna wartość inwestycji planowanych w szpitalach w Świeciu, Wąbrzeźnie, Nakle i Szubinie wyniesie 5 568 983 zł.