Szpital we Wschowie powiększył oddział intensywnej terapii 2017-06-22

Nowy Szpital we Wschowie powiększył oddział intensywnej opieki medycznej o dodatkowe stanowisko dla najciężej chorych pacjentów.

OIOM jest jednym z podstawowych oddziałów szpitalnych, gdzie trafiają pacjenci wymagający stałego monitorowania oraz wspomagania funkcji życiowych. Dotychczas szpital we Wschowie dysponował trzema stanowiskami dla takich pacjentów. Jednak ze względu na wzrost liczby leczonych, zarząd szpitala zdecydował o powiększeniu oddziału o jedno stanowisko. Dzięki temu sytuacje, kiedy dla pacjentów potrzebujących intensywnej terapii trzeba szukać miejsca w innych placówkach, będą zdarzały się rzadziej niż do tej pory.

Stanowisko intensywnej terapii to nie tylko specjalistyczne łóżko, ale także pompy infuzyjne, pompa żywieniowa, respirator czy kardiomonitory. Szpital przeznaczył na ten cel około 100 tys. zł. Przy okazji wszystkie stanowiska intensywnej terapii zostały wyposażone w nowe kardiomonitory z centralną stacją, która umożliwia personelowi monitorowanie parametrów życiowych wszystkich pacjentów na jednym monitorze.

Stanowisko intensywnej to nie jedyna inwestycja zrealizowana w Nowym Szpitalu we Wschowie. Placówka zakupiła także nowy stół operacyjny, respirator transportowy, aparat USG na potrzeby przyszpitalnych poradni specjalistycznych, aparaty do hemodializy i laseroterapii oraz kolonoskop. Łączny koszt zakupionego sprzętu wynosi ponad 300 tys. zł. Jeszcze w tym roku szpital zostanie wyposażony także w dodatkowe respiratory, defibrylatory w tym jeden z funkcją teletransmisji. Placówka planuje również zwiększenie liczby miejsc w zakładzie opiekuńczo-leczniczym dla pacjentów wentylowanych mechanicznie oraz budowę centralnej rejestracji i nowego podjazdu dla karetek.